Ansedel Maria Margareta Ersdotter

1825-1864

Född 1825-11-09 i Edebo (AB). [1]
Död 1864-06-20 i Singö (AB). [1]
Maria Margareta Ersdotter.
Född 1825-11-09 i Edebo (AB). [1]
Död 1864-06-20 i Singö (AB). [1]
       
 
   
 
     
 
   
 
       
 
   
 
     
 
   
 


Gifte och barn


Gift Johannes Jan Boman. Bonde Backby.
Född 1828-03-09 i Singö (AB). [1]
Död 1907-12-29 i Backby, Singö (AB). [2]

Sara Margreta Charlotta Boman. Född 1853-03-12 i Backby, Singö (AB). [1]
Död 1916-07-05 i Edebo, Gräsö (AB). [3]

Eva Matilda Boman. Född 1854-09-01 i Backby, Singö (AB). [4]

Maria Karolina Boman. Född 1855-12-23 i Backby, Singö (AB). [5]
Död 1886-08-31 i Backby, Singö (AB). [6]

Anna Lovisa Boman. Piga.
Född 1858-03-17 i Backby, Singö (AB). [7]
Död 1877-08-08 i Singö (AB). [1]

Helena Lena Katarina Boman. Född 1859-07-27 i Backby, Singö (AB). [8]
Död 1928-05-26 i Länna, Mora (AB). [3]

Josefina Kristina Boman. Född 1861-05-21 i Backby, Singö (AB). [9]

Britta Vilhelmina Boman. Född 1862-10-21 i Backby, Singö (AB). [10]
Död 1862-11-10 i Backby, Singö (AB). [11]

Britta Vilhelmina Boman. Född 1863-12-20 i Backby, Singö (AB). [12]




Källor

  1. Ingegerd Holmströms forskning
  2. GID 2513.24.1500
  3. Sv db
  4. Ingegerd Holmströms forskning/GID 2513.21.17000
  5. Ingegerd Holmströms forskning/GID 2513.21.17100
  6. Ingegerd Holmströms forskning/GID 100001.67.53800
  7. Ingegerd Holmströms forskning/GID 2513.21.17400
  8. Ingegerd Holmströms forskning/GID 2513.21.17500
  9. Ingegerd Holmströms forskning/GID 2513.21.17700
  10. Ingegerd Holmströms forskning/GID 100001.33.29500
  11. Ingegerd Holmströms forskning/GID 100001.33.64700
  12. Ingegerd Holmströms forskning/GID 100001.35.31400
Personregister       Ortsregister

Framställd 2018-12-30 med hjälp av Disgen version 8.2d.